۵۰۰۰ هزار شغل برای مددجویان کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد ایجاد می‌شود

 رئیس اداره روابط عمومی و اطلاع‌رسانی کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: 5 هزار و 100فرصت شغلی بااعتبار 150 میلیارد تومان برای اقشار کم‌درآمد و مددجویان این نهاد در سال جاری ایجاد می‌شود.

به گزارشابتکار جنوب، علی حسن مظاهری، رئیس  با اشاره به اینکه این استان از نرخ بیکاری رنج می‌برد، گفت: به‌منظور ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان و اقشار آسیب‌پذیر 150 میلیارد تومان در سال جاری به اشتغال مددجویان اختصاص‌یافته است. 

وی بابیان اینکه بااعتبار ذکرشده 5100 فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد ایجاد می‌شود، افزود: با تدابیر اندیشیده شده در این نهاد، سال گذشته 3514 شغل بااعتبار 80 میلیارد تومان برای مددجویان و سایر نیازمندان توسط کمیته امداد ایجاد شد. 

مظاهری گفت: در سال رونق تولید، اعتبار اشتغال‌زایی این نهاد دو برابر شده است. وی تصریح کرد: در شش‌ماهه سال جاری 764 طرح اشتغال‌زایی بااعتبار بیش از 20 میلیارد تومان برای مددجویان اجراشده است. 

وی با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین اهداف و برنامه‌های این نهاد، توانمندسازی مددجویان با ایجاد اشتغال پایدار از طریق پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی است، گفت: شغل‌های ایجادشده برای مددجویان بیشتر در زمینه‌های کشاورزی، دام‌پروری، صنایع‌دستی فعالیت‌های صنفی با تأکید بر فناوری‌های دانش‌بنیان و جدید است. 

رئیس اداره روابط عمومی کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد شناسایی مددجویان مستعد اشتغال، شناسایی ظرفیت‌های منطقه، ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به مددجویان متقاضی به‌منظور ارتقاء سطح آگاهی علمی و مهارت‌های فنی و حرفه‌ای آن‌ها از مهم‌ترین برنامه‌های حوزه اشتغال این نهاد عنوان کرد. 

 

تاریخ درج :  1398/8/6

تعداد بازدیدها : 151

ارسال نظر