مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد با سامانه سامد پاسخگوی مددجویان شد

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد با سامانه سامد پاسخگوی مددجویان شد

 

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد با حضور در استانداری استان از طریق سامانه سامد –تلفن گویای 111- پاسخگوی مردم و مددجویان شد.

 

به گزارش سایت خبری ابتکارجنوب، قباد مبشری گفت: ارتباط از طریق سامانه سامد باهدف ایجاد بستری مناسب برای برقراری ارتباط دوسویه بین مسئولان و مردم، برای پاسخگویی سریع به شکایات و مطالبات مردمی، کاهش مراجعات و جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه مردم انجام می‌شود. 

وی تصریح کرد: از طریق سامانه سامد 23 نفر ارتباط برقرار کرده و مطالبات و درخواست‌های آنان در دستور کار جهت رسیدگی قرار گرفت. 

مبشری با اشاره به ثبت مکاتبات مردمی در زمینه‌های مختلف در کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد، اظهار کرد: 3548 مورد مکاتبات مردمی در زمینه‌های مختلف از ابتدای سال جاری تاکنون در این نهاد به ثبت رسیده و پاسخ لازم به آن‌ها داده‌شده است. 

وی با اشاره به اینکه از مجموع مکاتبات مردمی در کمیته امداد، 2122 مورد مراجعه مستقیم به دفتر مدیرکل بوده، افزود: بیشتر درخواست‌های مراجعین کمیته امداد در خصوص کمک نقدی، وام قرض‌الحسنه، وام خوداشتغالی، درمان، هزینه تحصیلی، ازدواج و سایر موارد بوده است.

مبشری در خصوص دیگر مکاتبات مردمی ثبت‌شده در کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد، گفت: این مکاتبات از دستگاه‌های مختلف ازجمله انجمن حمایت از زندانیان، دفتر نماینده ولی‌فقیه، بنیاد علوی، دفتر رهبری، نمایندگان، استانداری و سایر موارد است. 

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد تأکید کرد: این نهاد همواره و در حد توان پاسخگوی مطالبات و درخواست‌های مراجعه‌کنندگان و به‌خصوص اقشار نیازمند جامعه است.

 

خروج 1239خانوار از چرخه حمایت کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد

 بر اساس این گزارش در جلسه شورای مدیران کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمدکه با حضور حسین خدرویسی معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد کشور، مدیران ستادی و جمعی از مددکاران برگزار شد، مدیرکل کمیته امداد عنوان کرد: 43 هزار خانوار تحت حمایت این نهاد در استان هستند که 30 هزار خانوار تحت پوششی دائم و 13 هزار خانوار نیز با تبصره 14 به چرخه حمایتی این نهاد واردشده‌اند. 

 وی با اشاره به اینکه حمایت اساس کار کمیته امداد است، گفت: طی سال جاری 1239 خانوار مددجوی تحت حمایت کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد از ابتدای سال جاری تاکنون بر اساس برگ خریدهای مختلف توانمندسازی خودکفا شده و از چرخه حمایت این نهاد خارج شدند. 

مبشری افزود: خروج مددجویان از چرخه حمایتی این نهاد بر اساس فاکتورهای مختلفی ازجمله معافیت از سربازی، تأمین مسکن، ازدواج ، آزادی سرپرست از زندان، درمان بیماری و فوت و همچنین استقلال مالی و خودکفایی مددجو درنتیجه اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی است. 

مبشری بابیان اینکه 2073 خانوار نیازمند در سال جاری شناسایی و تحت حمایت این نهاد قرار گرفتند، تصریح کرد: فوت، زندانی شدن، ازکارافتادگی و بیماری سرپرست و طلاق از مهم‌ترین دلایل ورود افراد به چرخه حمایتی کمیته امداد و بهره‌مندی از خدمات این نهاد است.  

وی با اشاره به اینکه تمامی برنامه‌ها، فعالیت‌ها و اقدامات کمیته امداد، تلاش جهت خدمت‌رسانی بهتر و مطلوب‌تر به نیازمندان است، گفت: مددکاران این نهاد در تمامی مراحل حمایت به‌عنوان یک ستون و پایه هستند و انتظار داریم مددکاری محوری را به‌صورت گسترده‌تر مدنظر داشته باشیم. 

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد تأکید کرد: مردم این استان به کمیته امداد با دید دیگری نگاه می‌کنند و به ما اعتماد دارند و ما در همه مسائل و مشکلات مردمی ازجمله زلزله، سیل و سایر موارد در کنار مردم هستیم. 

مبشری خاطرنشان کرد: امید است با برنامه‌های کارشناسانه و عملی‌تر متناسب با شرایط هر منطقه گام‌های مؤثرتری درراه کمک به نیازمندان برداریم و روزی برسد که آمار تحت حمایتی‌های این نهاد کمتر و کمتر شود. 

تاریخ درج :  1398/9/9

تعداد بازدیدها : 101

ارسال نظر