ارائه سبد غذایی به 3000 کودک زیر پنج سال استان

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد؛ارائه سبد غذایی به 3000 کودک زیر پنج سال استانمدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: در شش‌ماهه نخست امسال 3000 کودک زیر پنج سال دچار سوءتغذیه از سبدغذایی این نهاد بهره‌مند شدند. قباد مبشری، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد، با اشاره به خدمات هدفمند این نهاد برای گروه‌های مختلف نیازمندان، گفت: در شش‌ماهه نخست امسال سه هزار کودک نیازمند زیر پنج سال دچار سوءتغذیه از این نهاد سبد غذایی دریافت کردند.


وی با اشاره به اینکه هزینه سبدهای غذایی اهداشده به کودکان دچار سوءتغذیه زیر پنج سال در سال جاری 900 میلیون تومان بوده است، افزود: این کودکان با همکاری مراکز بهداشتی شناسایی و برای دریافت سبد غذایی به کمیته امداد معرفی می‌شوند.


مبشری تصریح کرد: : کمک به رفع سوءتغذیه کودکان یک طرح مشارکتی و حمایتی بین وزارت بهداشت و کمیته امداد است که بر اساس بسته غذایی پیشنهادشده از  طرف وزارت بهداشت سبد غذایی متناسب با نیاز تغذیه‌ای تهیه می‌شود.


 وی تأکید کرد: با پایش مستمر و کنترل دوره‌ای کودکان دارای سوءتغذیه و سنجش سلامت این گروه در دوره‌های زمانی شش‌ماهه، کودکان بهبودیافته در قالب این طرح از چرخه دریافت سبد غذایی کمیته امداد خارج‌ و کودکان جدید جایگزین آن‌ها می‌شوند.


مبشری با اشاره به اینکه سبد غذایی ویژه کودکان زیر پنج سال دچار سوءتغذیه شامل حبوبات، ماکارونی، برنج، روغن و گوشت است، گفت: این سبد علاوه بر کودکان تحت حمایت کمیته امداد، به سایر کودکان نیازمندی که تحت حمایت نیستند نیز تعلق می‌گیرد.


مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد تأکید کرد: خیران نیکوکار می‌توانند با حمایت از طرح هم‌سفره کمیته امداد، در تأمین منابع مالی موردنیاز برای رفع سوءتغذیه کودکان زیر پنج سال مشارکت کنند.

تاریخ درج :  1399/7/19

تعداد بازدیدها : 915

ارسال نظر