سایه کرونا بر پیکره شهر زلزله‌زده سی‌سخت

سایه کرونا بر پیکر شهر زلزله زده سی سخت

 

سایه کرونا بر پیکره شهر زلزله‌زده سی‌سخت

روزگار شهرهای کهگیلویه و بویراحمد یکی پس از دیگری با برچسب قرمز کرونا سیاه می‌شود تا این بار آوار کرونا بر پیکره سی‌سخت زلزله زده تا لنده محروم بیش از هر زمانی تازیانه بزند.

 

 پیک چهارم کرونا در کشور خبر روز شده و در کهگیلویه و بویراحمد که دومین آزمون سخت خود در این پیک‌ها را تجربه می‌کند، شرایط روز به روز بدتر می‌شود.

 

لحظه به لحظه بر آمار شهرها و شهرستان‌های قرمز استان افزوده شده تا شاید یکی از فاجعه‌بارترین وضعیت‌های کرونا در استان رقم بخورد.

 

استانی که خود با محرومیت‌های زیرساختی دست و پنجه نرم می‌کرد، حالا می‌رود تا یکی از بدترین برهه‌های زمانی را داشته باشد. شرایطی که هرچه جلوتر می‌رویم، پایانش تنها و تنها بوی مرگ می‌دهد.

 

استانی که نیست‌ها را به دوش می‌کشد، کادر درمانش را در سخت‌ترین آزمون خود می‌بیند و خطر فرسایش توان کادر درمانش بیش از هر زمانی احساس می‌شود.

 

پایان امید در راهرو بیمارستان‌ها

میزان بستری‌ها نیز بیانگر حرکت تمام بیمارستان‌های معین کرونا به سمت پر شدن بوده و این موضوع می‌تواند پایان‌هایی برای امید و زندگی در راهروهای بیمارستان‌ها را رقم بزند.

 

شهرهای استان یکی پس از دیگر به شرایط تعطیلی کامل رفته تا شاید قرنطینه نقطه آغازی بر پایان این هجوم وحشتناک باشد.

 

پیش درآمد زنگ خطرها افزایش مبتلایان بوده که این استان به سرعت خود را به سمت صدر جدول حرکت داده است.

 

شیوع دو برابر کشور در کهگیلویه و بویراحمد

بر اساس آخرین آمارها میزان شیوع کرونا در کشور ۲.۳ درصد و در کهگیلویه و بویراحمد ۵.۱ درصد است.

 

همچنین شهرستان زلزله زده دنا و شهرستان بویراحمد نیز در هجدهمین روز از فروردین ۱۴۰۰ در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفته تا در کنار گچساران و کهگیلویه بدترین شرایط خود را تجربه کنند.

تاریخ درج :  1400/1/18

تعداد بازدیدها : 13

ارسال نظر