پرداخت بیش از 180 میلیارد ریال از مطالبات موسسات طرف قرارداد

مدیرکل بیمه سلامت استان کهگیلویه وبویراحمد خبرداد:

 

پرداخت بیش از 180 میلیارد ریال از مطالبات موسسات طرف قرارداد

 

مدیرکل بیمه سلامت استان کهگیلویه وبویراحمد ، از پرداخت بیش از 180 میلیارد ریال بابت مطالبات موسسات طرف قرارداد دولتی، غیر دولتی، دانشگاهی و خصوصی در سال 1400 خبرداد.


 کاظمی در نشست خبری با اصحاب رسانه درخصوص آخرین وضعیت پرداختی های این اداره کل به مراکز و موسسات درمانی گفت: براساس قانون برنامه توسعه هر گونه پرداخت منوط به ارائه نسخ الکترونیکی است با عنایت به تخصیص های صورت گرفته تا شهریور ماه سال جاری بالغ بر 180میلیارد ریال از مطالبات موسسات طرف قرارداد دولتی و غیر دولتی، دانشگاهی و خصوصی

 

مدیرکل بیمه سلامت استان افزود: در بخش خصوصی(درمان مکانیزه ) بیش از 113میلیارد ریال ، درمانگاهها (درمان مکانیزه )بالغ بر 13 میلیارد ریال ، بستری بیش از 49میلیارد ریال ،مکانیزه بستری موقت 534میلیارد ریال ،مکانیزه بیماران خاص بیش از 3میلیارد ریال پرداخت شده است


 کاظمی گفت: با وجود افزایش هزینه ها، تمام بدهی های بیمه سلامت به سازمان ها و موسسات استان کهگیلویه وبویراحمد در سال ۹۹ تسویه حساب شده است.


در این نشست خبری با اشاره به اینکه تا پایان سال جاری شاهد اجرای 100 درصدی نسخه نویسی الکترونیکی در استان خواهیم بود گفت دولت در برنامه ششم توسعه مکلف به اجرای طرح دولت الکترونیک شده و اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی نیز جدا از صرفه جویی بالا در هزینه ها، به کاهش قابل توجه سواستفاده های احتمالی از دفترچه بیمه و همچنین رصد و نظارت بهتر بر امور کمک شایانی خواهد کرد.


وی افزودند صددرصد موسسات طرف قرارداد بخش خصوصی استان برنامه‌های نسخ الکترونیک را اجرا می نمایند به طوری که این استان با 82/6 درصد تجویز نسخ به صورت تمام الکترونیکی در رتبه بندی کشوری جز استان‌های پیش روی کشور به حساب می آید.


وی با بیان اینکه بیمه شدگان صندوقها ی روستایی و بیمه سلامت همگانی تنها تا پایان شهریور ماه سال جاری فرصت دارند که نسبت به تمدید اعتبار بیمه خود اقدام کنند افزود بیمه شدگان این دو صندوق می توانند نسبت به تمدید اعتبار بیمه خود از طریق سامانه و بدون مراجعه به ادارات و دفاتر پیشخوان اقدام نمایند.


وی اظهار داشت:در حال حاضر سامانه های bimehsalamatiranian.ir و http://eservices.ihio.gov آماده شده است و بیمه شده هایی که تاریخ اعتبار آنها پایان شهریور ماه است می‌توانند کد ملی سرپرست خانوار را وارد و بسیاری از اطلاعات را مشاهده و ویرایش کنند.


مدیر کل بیمه سلامت استان تصریح کرد: هم چنین این امکان فراهم شده است که بیمه شده ها دیگر به دفاتر پیشخوان برای تمدید پوشش بیمه ای روستایی و عشایری و سلامت همگانی مراجعه نکنند، لذا اگر بیمه آنها فاقد اعتبار باشد با مراجعه به همین سامانه می توانند بدون حضور آن را تمدید کنند و حتی می‌توانند در این سامانه عکس های خود را اصلاح و عکس جدید بارگذاری نمایند. بنابر این از تمام بیمه‌شدگان انتظار می رود که قبل از پایان شهریور از امکانات سامانه ایجاد شده استفاده کنند .


در پایان این نشست دکتر کاظمی با قدردانی از زحمات جامعه خبرنگار و اصحاب رسانه با اشاره به اهمیت تحقق کامل طرح نسخه نویسی الکترونیکی، از رسانه های استان خواست با فرهنگ سازی و اطلاع رسانی به اجرایی شدن طرح ملی نسخه نویسی الکترونیکی در استان این اداره کل را کمک کنند

تاریخ درج :  1400/6/25

تعداد بازدیدها : 388

ارسال نظر