بازگشت ۷۱۸ هکتار اراضی ملی تصرفی بوشهر به بیت‌المال

مدیرکل منابع طبیعی استان خبرداد:

 

بازگشت ۷۱۸ هکتار اراضی ملی تصرفی بوشهر به بیت‌المال

 

 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر به رفع تصرف اراضی ملی پرداخت و گفت: امسال تاکنون ۷۱۸ هکتار از اراضی ملی استان بوشهر از دست متصرفان خارج شد و به بیت‌المال بازگشت.

 

غلامرضا منتظری با گرامیداشت هفته منابع طبیعی از آزاد سازی سازه و تأسیسات حریم 60 متری دریا در سواحل استان بوشهر پرداخت و اظهار داشت: رهاسازی تأسیسات حریم سواحل خلیج‌فارس استان بوشهر با مشارکت دستگاه‌های مرتبط عملیاتی و فعالیت‌های گسترده‌ای اجرا شد.

 

وی حمایت قاطع استاندار بوشهر و دادستانی بوشهر را در این زمینه مورد ستایش قرار داد و بیان کرد: تاکنون با اجرایی شدن دستور رئیس جمهور مبنی بر رفع تصرف حریم 60 متری دریا در سواحل خلیج‌فارس استان بوشهر 46.7 هکتار رها سازی شده است.

 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر طول سواحل رفع تصرف شده در استان را بیش از 8 هزار و 700 متر دانست و خاطر نشان کرد: علاوه بر این 7 هزار و 390 متر به مساحت 44 هکتار اراضی تصرف در ساحل شناسایی شده که بخش از این اراضی مربوط به نیروهای نظامی و انتظامی است که دارای مصوبه و مجوز لازم و فعالیت آنان مرتبط با دریا است.

 

منتظری با بیان اینکه بخشی از آنها راه‌های دسترسی به دریا و وجود آنها لازم است خاطر نشان کرد: سواحل رهاسازی شده غیر کاربردی و تبدیل آنها به سازه‌های غیر ضروری بوده ولی وجود اسکله و سازه‌های تخصصی دستگاه‌ها ضروری است.

 

وی باتأکید بر جلوگیری از بیابان‌زایی اظهار داشت: از 2.3 میلیون هکتار اراضی استان بوشهر بیش از یک‌میلیون هکتار آن در عرصه منابع طبیعی قرار دارد که 332 هزار هکتار آن اراضی بیابانی است.

 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر از اجرا طرح‌های بیابان‌زدایی خبر داد و افزود: امسال عملیات بیابان‌زدایی در 4 هزار و 705 هکتار در زمینه‌های مدیریت جنگل، نهال کاری و دیگر طرح‌ها اجرا شده است.

 

منتظری به رفع تصرف اراضی ملی پرداخت و گفت: امسال تاکنون 718 هکتار از اراضی ملی استان بوشهر از دست متصرفان خارج شد و به بیت‌المال بازگشته است.

 

وی از تشکیل 224 مورد پرونده قضایی در زمینه تصرف عدوانی در اراضی ملی و منابع طبیعی استان خبر داد و بیان کرد: از این تعداد پرونده 55 مورد آن به مساحت یک هزار و 46 هکتار به نفع دولت حکم صادر شده است.

 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر با بیان اینکه امسال 83 مورد رفع تصرف شده است خاطر نشان کرد: در این راستا 718 هکتار اراضی ملی از دست متصرفان خارج شده است.

تاریخ درج :  1400/12/15

تعداد بازدیدها : 689

ارسال نظر