مطالبات نیروگاه‌داران استان فارس، روی میز پیگیری مدیرعامل

مشکلات سرمایه‌گذاران صنعت برق مورد بررسی قرار گرفت؛

 

مطالبات نیروگاه‌داران استان فارس، روی میز پیگیری مدیرعامل

 

 

مشکلات سرمایه‌گذاران صنعت برق در جلسه‌ای با حضور مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای فارس و نماینده توانیر مورد بررسی قرار گرفت.

 

به گزارش ابتکارجنوب به نقل از روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای فارس، یداله حقیقی مدیرعامل این شرکت، در جلسه بررسی مشکلات نیروگاه‌های مقیاس کوچک در دوره ۵ ساله دوم و خرید تضمینی برق ضمن تشکر و قدردانی از سرمایه‌گذاران صنعت برق گفت: جای تشکر ویژه دارد که با وجود مشکلات کاستی‌های موجود همچنان به تولید برق مشغول هستید و تاکنون نگذاشته‌اید خللی در خدمت رسانی به مردم ایجاد شود.

 

وی در ادامه با اشاره به مشکلات موجود، افزود:  عزم و اراده جدی برای تغییرات وجود دارد، اما برخی از این اقدامات فقط در ید اختیار ما نیست و  بایستی از تمام ظرفیت‌ها برای رفع مشکلات این صنعت استفاده نمود.

 

حقیقی تاکید کرد: انتظار است سال پیش رو را با حداقل‌ها کنار هم باشیم تا شبکه دچار اختلال نشود.

 

محمد حبیب آگهی معاون برنامه‌ریزی شرکت برق منطقه‌ای فارس نیز ادامه ضمن تشکر از تولید مستمر نیروگاه‌ها و همکاری با صنعت برق عنوان کرد: این شرکت تمام ظرفیت‌های خود را جهت رفع مشکلات و موانع پیش رو به کار خواهد بست تا تولید به صورت مستمر ادامه پیدا کند.

 

وی افزود همکاران این معاونت در دفتر خدمات مشترکین و تولید پراکنده با تلاش و همت در سال گذشته کمک شایانی در برق رسانی به مناطق محروم و کمک به رفع ولتاژ برق این مناطق در استان نمودندکه قابل تقدیر است.

 

در ادامه این جلسه تعدادی از سرمایه‌گذاران برق و نیروگاه‌داران استان فارس، به ذکر مشکلات و موانع پیش روی خود اشاره کردند و خواستار رفع این موانع شدند.

 

سرمایه‌گذاران حوزه صنعت برق عنوان کردند که نیروگاه باید جایی باشد که بتوانیم کار را به خوبی پیش ببریم، اما یک سری از موانع وجود دارد که کار را به کندی پیش می‌برد.

 

در ادامه، دیگر سرمایه‌گذاران نیز در خصوص مشکلات متعدد جهت ورود کالا به کشور و تجهیزات مورد نیاز تعمیرات مولدهای نیروگاهی، بروکراسی‌های اداری، عدم انسجام بین ادارات متولی مثل سازمان صمت، شرکت شهرک‌های صنعتی، گمرک و.... صحبت کردند و خواستار این شدند تا تمام ارگان‌ها با همبستگی و تعامل موانع را از پیش پای سرمایه‌گذار بردارند.

 

هر چند سرمایه‌گذاران صنعت برق و نیروگاه‌داران بیشترین حمایت در این راستا را مربوط به کارکنان و مدیران شرکت برق دانستند؛ اما در مجموع خواستار رفع موانع اقتصادی، اداری و هرگونه مشکلاتی شدند که موجب می‌شود سرمایه‌گذار با ضرر و زیان مواجه شود.

 

در این جلسه که با حضور نماینده توانیر برگزار شد یکی از نیروگاه‌داران پیشنهاد داد تا یک نفر از سرمایه‌گذاران به نمایندگی از بقیه، در جلسات کشوری شرکت کند تا دغدغه‌های خود را به گوش مسئولان ارشد کشوری  وزیر نیرو و هیئت دولت برسانند.

 

خاموشی کارخانجات و تعطیلی صنایع در مواقع حساس، از دیگر دغدغه‌های این افراد بود که با مدیرعامل و معاونین شرکت برق در میان گذاشتند و خطاب به نماینده توانیر، اعلام کردند که ما آمده‌ایم تا مشکل را حل کنیم و قدمی در مسیر خدمت به مردم برداریم، پس توقع می‌رود شما نیز موضوعاتی را که موجب کندی روند کار می‌شود را پیگیری کرده و از نیروگاه‌داران در حل و فصل مسائل و مشکلات‌شان حمایت کنید.

 

یکی از صاحبان نیروگاه برق در استان فارس، به گرانی مواد مصرفی،  تجهیزات و لوازم یدکی نیروگاه اشاره کرد که به علت گرانی دست آنان را بسته و آنها را مجبور به خاموشی نیروگاه در فواصل زمانی مختلف می‌کند.

 

حقیقی مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای فارس، پس از شنیدن مشکلات و درخواست سرمایه‌گذاران، از آنان خواست تا برخی از این موضوعات را که مربوط به حوزه‌های مختلف اداری است و نیاز به نگاه ویژه و همکاری مسئولان کشوری و استانی دارد را آماده کنند تا در جلسه‌ای با حضور استاندار فارس، مدیران مربوطه و مدیرعامل و معاونین شرکت برق بررسی شود تا با همفکری به نتیجه مطلوب برسند.

 

وی با تاکید بر اینکه معضلات و مشکلات ذکر شده، شامل کل کشور می‌شود، اظهار داشت: همانطور که قبلاً هم عنوان کردم بخشی از کار دنبال و پیگیری می‌شود؛ اما همه امور دست وزارت نیرو نیست و قطعاً نیاز به تعامل و همکاری دیگر نهادها دارد.

 

حقیقی با اشاره به اینکه مدیریت ارشد استانی دکتر ایمانیه به جد پیگیر رفع مشکلات و موانع تولید و صنایع است، گفت: به هر دلیلی موانع دست و پاگیر وجود دارد که تسهیل امور را با مشکل مواجه می‌کند؛ اما این گونه موضوعات را باید با همت و تلاش مضاعف حل و فصل کنیم. امید است مشکلات هرچه زودتر مرتفع گردد تا بتوانیم به بهترین شکل ممکن به مردم خدمت رسانی کنیم.

 

در پایان جلسه ربیعی نماینده توانیر پس از شنیدن مشکلات و درخواست و مطالبات سرمایه‌گذاران صنعت برق و نیروگاه‌داران حاضر در جلسه با اشاره به مشکلاتی که ذکر شد، عنوان کرد:  ما نیز با همه این موانع آشنا هستیم و از آنها اطلاع داریم. تلاش می‌کنیم با رفع موانع موجود، مشکلات نیروگاه‌داران را به حداقل برسانیم.

 

وی با تقدیر و تشکر ویژه از سرمایه‌گذارانی که با وجود همه مشکلات، همچنان پای کار ایستاده‌اند و اجازه ندادند تا صنعت برق دچار مشکل شود، به آنان قول داد تا مسائل و مشکلات آنان را در سطح کشوری مطرح و برای حل این مشکلات راهکاری بیابند.

تاریخ درج :  1403/2/11

تعداد بازدیدها : 67

ارسال نظر